"Budowlanka" uczy, jak żyć zdrowo - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Budowlanka" uczy, jak żyć zdrowo

ARCHIWUM > 2018/2019


„BUDOWLANKA” UCZY JAK ŻYĆ ZDROWO!

W zwiąku z obchodami Światowego Dnia Walki z Otyłością, który przypada na dzień 24 października, w „Budowlance” przeprowadzony został międzyklasowy konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowy styl życia.

Do rywalizacji przystąpiły kilkuosobowe grupy uczniów z klas I, II i III technikum i szkoły branżowej. Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane w szkolnej galerii plakatów, a zwycięcami konkursu zostały klasy:
I miejsce –  III a,
II miejsce –  II b,
III miejsce – III b.
Laureatom serdecznie gratulujemy!!!!

Ponadto przygotowana została tablica informacyjna na temat skutków nadwagi i otyłości, stosowania właściwej diety oraz pozytywnego wpływu wysiłku fizycznego na zdrową i zgrabną sylwetkę. Natomiast na lekcjach biologii przeprowadzane były zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu i korzystnemu wpływowi aktywności fizycznej na zdrowie.  Otyłość jest uznawana   przez Światową Organizację Zdrowia za przyczynę wielu chorób, między innymi: choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, miażdżycy, udarów mózgu, cukrzycy, chorób układu ruchu, nowotworów złośliwych, a w wielu przypadkach prowadzi do śmierci, dlatego tak ważne jest jej zapobieganie i uświadamianie młodzieży konsekwencji tej choroby, bo w wielu przypadkach można jej zapobiec.

Poprzez takie akcje promujemy w „Budowlance” właściwe postawy i nawyki prozdrowotne. Chcemy, aby nasi uczniowie wiedzę teoretyczną o zdrowym stylu życia, stosowali w życiu codziennym, we własnej rodzinie. Życzymy powodzenia w kuchennych i nie tyko – rewolucjach.

30.10.2018 MM, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego