"Czysta energia" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Czysta energia"

ARCHIWUM > 2013/2014

I EDYCJA KONKURSU WIEDZY ENERGETYCZNEJ „CZYSTA ENERGIA”
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
POD HONOROWYM PATRONATEM
STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGODnia 29 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu przeprowadzona została I edycja konkursu wiedzy energetycznej „Czysta energia”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego, a jego celem było promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z energetyką, ochroną środowiska, wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.
Do konkursu przystąpiło 20 uczniów (wraz z opiekunami) ze szkół gimnazjalnych w: Złotnikach Kujawskich, Inowrocławiu, Bachorcach. Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował 40 pytań jednokrotnego wyboru, związanych z tematem: Wiatr i jego zasoby.
Po zakończeniu testu uczniowie ,,Budowlanki " z wielkim zaangażowaniem przedstawili gimnazjalistom kierunki, w których kształci ZSP nr 5 w Inowrocławiu. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyła się wystawa niwelatorów i tachimetrów, prezentowanych przez uczniów klasy III d, w formie pokazu obsługi specjalistycznego sprzętu geodezyjnego.  Uczniowie w zawodzie   technik architektury krajobrazu przedstawili projekty ogrodów, parków, zbiory roślin w zielnikach i różnorodne kompozycje kwiatowe. Uczeń klasy II e w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,  Kamil Gimiński, opowiedział młodszym kolegom o najnowszych trendach  - kolektorach i solarach.
Komisja Konkursowa w składzie: p. Wiśniewska Beata, p. Andrzejewska Magdalena, p. Dybicz Justyna sprawdziła prace i ogłosiła wyniki konkursu:

I miejsce  - Wiktorowicz Agata– Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich
II miejsce  - Kuczyński Bartosz– Gimnazjum Złotnikach Kujawskich
III miejsce – Żołądkiewicz  Kamila – Gimnazjum nr 3w Inowrocławiu
IV miejsce – Woźniak Dawid – Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich
V miejsce – Wiśniewska Patrycja - Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich
VI miejsce – Kaczmarek Izabela - Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu.
Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów,  którzy zdobyli największą liczbę punktów w teście wyboru. Finał, podczas którego uczniowie przedstawią prezentację multimedialną na temat: „Turbiny wiatrowe-wady i zalety”,  odbędzie się będzie 27 lutego 2014 r. Trzech zwycięzców konkursu otrzyma nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego, a ich wręczenie nastąpi na I Powiatowym Seminarium OZE – Odnawialnych Źródeł Energii.
Wszystkim, którzy pomagali podczas I edycji konkursu wiedzy energetycznej serdecznie dziękujemy.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego