"Impuls"-spotkanie z seniorami - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Impuls"-spotkanie z seniorami

ARCHIWUM > 2015/2016


„IMPULS” W „BUDOWLANCE”, CZYLI
SPOTKANIE INTEGRACYJNO-ARTYSTYCZNE MŁODZIEŻY I SENIORÓWDnia 18 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyło się spotkanie integracyjno-artystyczne młodzieży i seniorów pod nazwą „Impuls”.

Celem spotkania było zintegrowanie osób aktywnych i twórczych z różnych pokoleń, a dokładniej uczniów inowrocławskiej „Budowlanki” z seniorami naszego regionu. Tego dnia do ZSP nr 5 przybyli goście z Uniwersytetów III Wieku Fundacji Ekspert Kujawy oraz Fundacji Bądźmy Razem
Łączmy pokolenia, Klubu „Przydomek”, Koła seniorów z Łojewa oraz byli pracownicy szkoły.

Uczestnicy „Impulsu” wpierw wysłuchali dwóch wykładów dotyczących zdrowia i urody, następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych, by przygotować - wraz z uczniami w zawodzie technik architektury krajobrazu - ozdoby wielkanocne. Podczas „Impulsu” seniorzy spróbowali swych sił w grze w szachy oraz napisali dyktando ortograficzne.  Młodzież  z ZSP nr 5 przygotowała wystawy zgodne ze swoimi zainteresowaniami. Seniorzy z uznaniem oglądali prace rysunkowe uczniów, zbiory pamiętników, pocztówek przedstawiających dawny Inowrocław, militaria oraz japońskie mangi
inspiracje do twórczości plastycznej młodzieży. Uczniowie chętnie opowiadali gościom o swoich pasjach. Spotkanie integracyjno-artystyczne umiliło wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie akordeonu, na którym przygrywał uczeń klasy II technikum. Jednym z założeń „Impulsu” był też przegląd twórczości uczniów i seniorów, stąd tego wieczoru nie zabrakło odczytów poezji,  piosenek przy gitarze, a nawet scenek kabaretowych. Zarówno uczniowie jak i seniorzy chętnie przedstawiali swoją twórczość. Spotkanie zakończył quiz z wiedzy o Szkole, w którym nagrodą był słodki upominek.

„Impuls” był okazją do czerpania inspiracji z wiedzy, doświadczenia i kreatywności innych osób. Jesteśmy przekonani, że spotkanie zorganizowane w „Budowlance” zaowocuje ciekawymi doświadczeniami oraz zmotywuje młodzież i seniorów do aktywnego  rozwijania zainteresowań a także własnej twórczości.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego