"Twoja Wiedza-Twoja Przyszłość II" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

"Twoja Wiedza-Twoja Przyszłość II"

ARCHIWUM > 2017/2018


CERTYFIKATY ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,TWOJA WIEDZA – TWOJA PRZYSZŁOŚĆ II’’

W „Budowlance” zakończono zajęcia pozalekcyjne dotyczące projektu „Twoja wiedza – Twoja przyszłość II” z zakresu ćwiczeń z obliczeń geodezyjnych oraz kosztorysowania. Rozpoczęły się one w październiku i trwały do grudnia. Na początku przeprowadzono test diagnozujący, który miał na celu pozyskanie informacji, jaką wiedzę i umiejętności posiadają uczestnicy.

Warsztaty odbywały się w dobrej atmosferze, uczestnicy przystępowali do wykonania zadań z wielkim zaangażowaniem. Ostatnie spotkanie to również test wiedzy i umiejętności, który wszyscy zdali pozytywnie. To oznacza, że nauczanie było efektywne i poszerzyło znacznie wiedzę i umiejętności uczniów. Podczas uroczystego spotkania kierownik Biura Rozwoju i Inicjatyw Europejskich koordynator projektu p. Joanna Kuchta wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia p. Robertem Gołdeckim wręczyli certyfikaty za udział w projekcie.

Równocześnie w ramach projektu uczniowie klas III w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych ze spawania gazowego (metodą 311). Zajęcia prowadzone były zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, przez instruktorów Centrum Kształcenia Praktycznego w Inowrocławiu.

Projekt „Twoja wiedza – Twoja przyszłość II” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 (,, Budowlance’’) nadal trwa. Obecnie uczniowie rozpoczęli kurs na operatora koparko – ładowarki w zakresie uprawnień III klasy.

Kursy i zajęcia poprawiają i uzupełniają kwalifikacje zawodowe , są potrzebne na zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym rynku pracy. W „Budowlance” dużą uwagę przypisuje się do jak najlepszego przygotowania ucznia zgodnie z wybranym przez niego kierunkiem kształcenia. Cieszy zaangażowani młodzieży i jej świadomość, że wykształcenie ma wielkie znaczenie we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie.

27.04.2018 BW, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego