2014 06 11 WSG Festiwal - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

2014 06 11 WSG Festiwal

ARCHIWUM > 2013/2014

UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” NA BYDGOSKIM FESTIWALU NAUKI

Dnia 30.05.2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu brali udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki. Wykłady, warsztaty oraz pokazy miały miejsce w Wyższej Szkole Gospodarki w Inowrocławiu. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Inowrocławia.
Grupa uczniów z inowrocławskiej „Budowlanki” uczestniczyła w Ścieżce technicznej „Jeżdzą, chodzą i latają
fascynujący świat robotów”. Młodzież wysłuchała wykładu na temat rozwoju robotyki, mechatroniki i technologii konstrukcji robotów, a następnie wzięła udział w pokazie umiejętności robotów. Największym zainteresowaniem zarówno dziewcząt jak i chłopców cieszyły się pokazy robotów latających. Pracownicy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy chętnie odpowiadali na pytania uczniów i zachęcali młodzież do wzbogacenia wiedzy na temat robotyki i mechatroniki poprzez studia wyższe w WSG.
Uczniowie ZSP nr 5 w Inowrocławiu otrzymali certyfikaty, potwierdzające udział w szkoleniu, oraz zaproszenie do WSG w Bydgoszczy w celu poznania bazy dydaktycznej szkoły, a przede wszystkim specjalistycznych pracowni. Opiekunami młodzieży podczas wyjścia dydaktycznego były: p. Beata Wiśniewska, p. Milena Leśniewska.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego