2017/2018 - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/2018

DZIAŁALNOŚĆ UCZNIÓW > Szkolny Klub HDK > 2017/2018

WIOSNA JEST JUŻ TU –
CZYLI WIOSENNA AKCJA HONOROWYCH DAWCÓW KRWI


Przyszła wiosna, a z nią nasi Krwiodawcy przyszli do Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Inowrocławiu, aby po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym oddać honorowo krew. 17 osób reprezentujących wszystkie zawody technikum, przy niewielkim, ale niezmiernie budującym wsparciu absolwentów oraz grona pedagogicznego oddało ponad 7 litrów krwi, około 70 czekolad i mega ilości dobrej energii. Wśród tych „17 wspaniałych” pojawiła się 4 „Świeżaków”, którym gratulujemy i mamy nadzieję, że będą z nami podczas kolejnych akcji. Pierwsza donacja nie jest łatwa dla nikogo. Jest w niej duża dawka niepewności, odrobina strachu, ale też spora ciekawość, a przede wszystkim iskierka chęci pomocy innym ludziom.  Uczniom „Budowlanki” udaje się rozpalać tę iskierkę od ponad 15 lat, a Honorowych Krwiodawców możemy już liczyć w setkach. Co więcej, wielu z naszych absolwentów kontynuuje tradycję oddawania krwi – niektórym udaje się dołączyć do naszych akcji, inni oddają krew w całej Polsce! Krew to jeden z najpiękniejszych darów, który można ofiarować drugiemu, potrzebującemu człowiekowi. To oddanie anonimowo cząstki samego siebie. To piękny gest, ale wymaga on sporo odwagi. Dlatego wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy i prosimy – zostańcie z nami!

12.03.2018  KO, BP

HONOROWI NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA

Za niecałe dwa tygodnie święta i w tym świątecznym nastroju odbyla się ostatnia w tym roku kalendarzowym akcja Honorowego Krwiodawstwa. Statystycznie ta akcja to 12 krwiodawców, w tym absolwenci i, co najbardziej nas cieszy, nowi ochotnicy; to prawie 6 litrów krwi; to około 50 czekolad oraz 6 wielkich toreb pełnych zabawek, książek, gier, filmów i koń na biegunach. A mniej statystycznie to wielka satysfakcja i powód do dumy dla Krwiodawców, którzy pokonując własne słabości,  lęki i niepewności po raz kolejny (lub pierwszy, a nie ostatni) pokazali, jak być Człowiekiem. Ta akcja to również wiele radości dla pacjentów Oddziału Dziecięcego, dla których udało nam się kupić i zebrać mnóstwo pięknych prezentów świątecznych. I tak od serca – żadna akcja nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie wspaniali ludzie, którzy w niej uczestniczyli. Stąd też gorące podziękowania dla wszystkich Krwiodawców oraz uczniów "Budowlanki", którzy wsparli nasze świąteczne przedsięwzięcie przynosząc torby pełne książek i gier, włączając się w zbiórkę datków na zakup nowych książek i zabawek, przygotowując przepiękną kartkę świąteczną, fotografując całą akcję czy też zajmując się jej logistyczną stroną. Ponadto chcielibyśmy podziękowaæ Klubowiczom ICE Studio, którzy również otworzyli swoje serca, strychy i pawlacze i podarowali nam mnóstwo cudownych prezentów. I tak na koniec – zdrowych i pięknych świąt. Do zobaczenia w marcu!

11.12.2017 KO


OBIECALI I SŁOWA DOTRZYMALI!

Trzy miesiące minęły już od ostatniej akcji Honorowego Krwiodawstwa, więc z zapasami energii, nowym zapałem i pięknie wysoką hemoglobiną nasi Krwiodawcy pojawili się w szpitalu. Kilka pytań kwestionariuszowych, kilka ukłuć, badanie lekarskie plus parę minut „pompowania” i po wszystkim. A w rezultacie dobre samopoczucie i kilka czekolad w kieszeni oraz pamiątkowe zdjęcie przed, po lub w trakcie oddawania krwi. Wśród dzisiejszych Krwiodawców jak zwykle nie zabrakło przedstawiciela Absolwentów Jacek, jesteś wielki! Co ważniejsze, pojawił się również nowy członek naszej małej społeczności Kamil, gratulujemy i czekamy na więcej.

Wszystkim Krwiodawcom i sympatykom życzymy owocnego roku szkolnego. Do zobaczenia 11 grudnia.

18.09.2017 KO


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego