50 dębów na 50-lecie Budowlanki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

50 dębów na 50-lecie Budowlanki

ARCHIWUM > 2014/2015 > Jubileusz

NASADZENIE PIĘĆDZIESIĘCIU DĘBÓW NA 50-LECIE SZKOŁY BUDOWLANEJ


W dniu 16.10.2014r. grupa 34 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu „BUDOWLANKA”, wraz nauczycielami wykonała nasadzenie JUBILEUSZOWYCH DĘBÓW w Nadleśnictwie Gniewkowo na terenie Leśnictwa Balczewo.

W nasadzeniu uczestniczyła Dyrektor Szkoły pani Danuta Paluszak, nauczyciele
opiekunowie uczniów: opiekun Samorządu Szkolnego pani Wioletta Świerczyńska, pani Katarzyna Ostapczuk, pan Sławomir Doliński, kierownik wycieczki -  kierownik szkolenia praktycznego pani Małgorzata Jędrzejewska-Tracz.  Społeczność uczniowską  reprezentowali uczniowie wszystkich klas Szkoły.

Młodzież posadziła 50 dębów z okazji 50-lecia Szkoły Budowlanej w Inowrocławiu oraz 90 dębów na 90-lecie Lasów Państwowych.

Rośliny dębu szypułkowego do nasadzeń przygotowało Nadleśnictwo Gniewkowo. Sadzenie odbyło się w miejscu wyznaczonym i przygotowanym w Leśnictwie Balczewo przez leśniczego pana Artura Feliksiaka, który udzielił uczestnikom wskazówek dotyczących metod sadzenia gatunków drzew leśnych, wykonał pokaz sadzenia oraz bezpośrednio nadzorował pracę uczniów.

Następnie przy Leśniczówce w Balczewie pan leśniczy przygotował ognisko dla uczestników sadzenia. W czasie biesiady przy ognisku odbyła się pogadanka ekologiczna. Leśniczy opowiadał o wielu rolach jakie las spełnia dla środowiska naturalnego, dla społeczeństwa i dla gospodarki. Mówił również o terenie zajmowanym przez Leśnictwo Balczewo, rezerwatach, które się tam znajdują, sposobach gospodarowania użytkami leśnymi oraz zasadach zachowania się w lesie, dokarmiania zwierząt, działaniach kół łowieckich.

Ustalono, że Szkoła będzie dalej współpracować z Leśnictwem Balczewo, w najbliższym czasie przy wystawianiu pokarmu dla ptaków na okres zimy oraz przy wykonywaniu nowych nasadzeń. Tym samym Szkoła zapoczątkowała nową tradycję współpracy z nadleśnictwem i z pewnością spotkamy się na kolejnej ekologicznej akcji.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego