Akademia Vesbo - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Akademia Vesbo

ARCHIWUM > 2015/2016


AKADEMIA VESBO


W dniu 26.11.2015 roku uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz uczniowie technikum w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki  odnawialnej uczestniczyli w prestiżowym programie VesboAcademy.com.

Firma VESBO Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi zajmuje się sprzedażą instalacji sanitarnych z tworzyw sztucznych, jest partnerem obecnego w 75 krajach koncernu NOVAPLAST. Wspierając szkolnictwo zawodowe oferuje szkolenia potwierdzone certyfikatem nabytych umiejętności oraz doposaża szkołę w próbki produktów i tablice edukacyjne.

Młodzież  „Budowlanki” aktywnie uczestniczyła w przygotowanych przez firmę warsztatach. Poznała najnowsze produkty, w tym rury wielowarstwowe, kształtki skręcane, system zgrzewania polifuzyjnego, instalacje klejone oraz produkty do uzdatniania wody.  Przeprowadzone szkolenie miało na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności, które uczniowie zdobywają  w szkole i na zajęciach praktycznych, ponieważ  produkowane przez firmę VESBO Sp. z o.o.  tworzywa sztuczne mają coraz szersze zastosowanie, m.in. : w instalacjach wody zimnej, ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania oraz  w instalacjach nawadniających. Produkty te są bezpieczne, wysokiej jakości a ich produkcja odbywa się w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska. Udział w prezentacji  przyczynił się do poznania przez młodzież najnowszych produktów i technologii, które będą mogli wykorzystywać w pracy zawodowej.

Uczniowie z odbytego szkolenia otrzymali certyfikaty a Szkoła wzbogaciła się w nową zgrzewarkę, przewody i kształtki z polipropylenu oraz tablicę produktową.

Zajęcia prowadzone były pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Justynę Dybicz.

Przygotowała: Justyna Dybicz


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego