Akcja "Odpowiedzialny kierowca" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Akcja "Odpowiedzialny kierowca"

ARCHIWUM > 2016/2017


O BYCIU ODPOWIEDZIALNYM KIEROWCĄ
NA WARSZTATACH PROFILAKTYCZNO
EDUKACYJNYCH W "BUDOWLANCE"


Z powodu tego, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 nie brakuje młodych kierowców wśród uczniów, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej, gdyż młodzież coraz chętniej uzyskuje prawo jazdy, zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami klas: IIIc i IIIm/m Panią Mariolę Warmuz terapeutę Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu. Nasz gość na co dzień pracuje z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych, w tym od alkoholu oraz podejmuje działania profilaktyczne, mające na celu ograniczenie spożycia alkoholu przez młode osoby.

Zadaniem warsztatów było podniesienie poziomu świadomości ich uczestników na temat wpływu alkoholu
na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy po spożyciu napojów zawierających alkohol. Ponadto uczniowie uzyskali informacje na temat konsekwencji prawnych kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą.

Podczas spotkania podjęty został także temat skutków brawurowej jazdy przez niedoświadczonych kierowców. Uczniowie obejrzeli prezentację „Pamiętaj, masz jedno życie”, której zadaniem było wpłynięcie na wyobraźnię młodych osób kierujących pojazdami i pieszych uczestników ruchu drogowego oraz pokazanie jak niewiele potrzeba, aby na drodze mogło dojść do tragedii.

Warsztaty były doskonałym pretekstem, aby młodzież uświadomiła sobie, jak niebezpieczne mogą być nieodpowiedzialne zachowania kierowców, w tym spożywających alkohol.

25.11.2016 r. MM

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego