Architekci krajobrazu upiększają Inowrocław - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Architekci krajobrazu upiększają Inowrocław

ARCHIWUM > 2016/2017


ARCHITEKCI KRAJOBRAZU Z „BUDOWLANKI” UPIĘKSZAJĄ INOWROCŁAW

Poziom umiejętności praktycznych uczniów „Budowlanki” dostrzeżony został przez autorów projektu „Zielony Inowrocław”. Szkole zaproponowano udział w tym przedsięwzięciu, które ma na celu podkreślenie walorów Inowrocławia jako uzdrowiska, jak również oddanie mieszkańcom przyjaznej przestrzeni publicznej umożliwiającej odpoczynek i relaks w miłym otoczeniu.

W ramach kampanii Miasto Inowrocław planuje m.in. uporządkowanie skwerów, poprzez wykonanie nasadzeń kwiatów, krzewów i drzew. Stosowne porozumienie pomiędzy Miastem, Powiatem Inowrocławskim
Szkołą i Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Inowrocław  podpisano ku zadowoleniu wszystkich.

Projekt realizować będą uczniowie klas w zawodach technik architektury krajobrazu i technik geodeta wraz z opiekunami
nauczycielami ZSP nr 5. Podniesienie atrakcyjności terenu wiąże się z wieloma czynnościami, które wykonują między innymi technicy architektury krajobrazu. Fachowcy w tej dziedzinie swoją pracę  rozpoczynają od pomysłu, uzgodnień ze zleceniodawcą, wykonania projektu najpierw szkicu, wstępnego projektu, często odręcznego w ołówku lub w kredce, potem wykonania projektu komputerowego np. za pomocą programu Gardenphilia z wizualizacją pomysłu, naniesienia poprawek i korekt, sporządzenia opisu technicznego dot. kształtu i użytych materiałów na ścieżki, altanki, pergole, dokonania doboru roślin, ustalenia terminów nasadzeń, a dopiero na końcu przygotowania terenu, czyli po geodezyjnym wyznaczeniu terenu wykonania nasadzenia roślin. Wszystko po to, aby cieszyć oko Inowrocławian i gości odwiedzających nasze miasto.


06.06.2017 AS, DP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego