Budowlancy znają prawa dziecka - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Budowlancy znają prawa dziecka

ARCHIWUM > 2019/2020

BUDOWLAŃCY ZNAJĄ PRAWA DZIECKA!

Uczniowie klas IA, IB i IC Zespołu Szkół Budowlanych w Inowrocławiu uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Warsztaty wpisały się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który w wielu szkołach naszego kraju świętowano.

W czasie warsztatów, w których swoją obecnością zaszczyciła uczestników Pani Wicedyrektor Izabela Kwiatkowska, młodzież wskazywała prawa, które przysługują najmłodszym, poznawała ideę powstania Konwencji o prawach dziecka, interpretowała jej poszczególne zapisy, a także zgłębiała biografię Janusza Korczaka – niezwykłego pedagoga i lekarza, który za syna wybrał ideę służenia dziecku i jego sprawie. Na korytarzu szkolnym przygotowana została okolicznościowa gazetka o prawach dziecka i działalności Janusza Korczaka. Dzięki temu, cała społeczność szkolna mogła pogłębić świadomość prawną i zgłębić biografię wybitnego pedagoga i lekarza.

Przedsięwzięcie pod względem merytorycznym przygotowali nauczyciele: Pan Przemysław Fryza, Pani Bożena Szcześniak i Pani Jagoda Skrzypińska. Oprawę literacką i plastyczną warsztatów zapewnili uzdolnieni uczniowie z klasy IB.

21.11.2019 PF, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego