Budowlanka kształci stypendystki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Budowlanka kształci stypendystki

ARCHIWUM > 2011/2012

"Budowlanka" kształci stypendystki!

Dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu otrzymały stypendium dla uczniów dziennych liceów i techników prowadzonych przez powiaty Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Są to:
- Żywiałowska Michalina z klasy IV c (zawód: technik architektury krajobrazu)
- Galoch Angelika z klasy II d (zawód: technik geodeta)
Preferencje do otrzymania tego stypendium mają uczniowie z terenów wiejskich i miejskich - które są siedzibami powiatów - z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Stypendium ma charakter pomocy socjalnej. Starosta Powiatu ze względu na zamieszkanie ucznia przedstawia Zarządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego maksymalnie 5 wniosków uczniów z całego powiatu (szkoły z Powiatu inowrocławskiego) o przyznanie wspomnianego stypendium. Nasze uczennice mogą pochwalić się bardzo wysoką średnią ocen:
- Żywiałowska Michalina ukończyła klasę trzecią ze średnią ocen 5,35
- Galoch Angelika ukończyła klasę pierwszą ze średnią ocen 4,87
oraz wzorowym sprawowaniem i aktywnym udziałem w konkursach przedmiotowych na terenie szkoły i poza nią.
  Sukcesy Michaliny i Angeliki są powodem do dumy dla całej społeczności inowrocławskiej "Budowlanki". Dziewczyny uczęszczające do ZSP nr 5, choć stanowią mniejszość wśród chłopców, wyróżniają się nie tylko urodą, ale również licznymi sukcesami w konkursach przedmiotowych oraz wyjątkowym zaangażowaniem w życie szkoły. Uczennice mogą stanowić wzór dla swoich rówieśników. Żeńska część "Budowlanki" to prawdziwe perełki!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego