Byliśmy na "Budmie" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Byliśmy na "Budmie"

ARCHIWUM > 2017/2018


UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” NA TARGACH  BRANŻY BUDOWLANEJ BUDMA 2018 - POZNAŃ

W tym miesiącu grupa 37 uczniów technikum zwiedziła pawilony wystawiennicze Targów Branży Budowlanej w Poznaniu. Wyjazd uczniów na targi jest już tradycją szkoły.

Podczas tegorocznej edycji oglądali ekspozycje specjalne, oraz uczestniczyli w pokazach dotyczących:
Ø  budownictwa energooszczędnego i pasywnego,
Ø  domu inteligentnego i budynku bez barier,
Ø  domów drewnianych,
Ø  sztuki dekarskiej, układania kostki brukowej,
Ø  nowoczesnego warsztatu ciesielskiego,
Ø  kamienie w budownictwie,
Ø  różnorodności parkietów.

Uczniowie mogli poznać wszystkie elementy związane z etapami realizacji procesu inwestycyjnego - od projektowania, robót ziemnych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, poprzez elementy konstrukcyjne budynków i elewacje, posadzki, stolarkę okienną i drzwiową, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową,  systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Podczas tegorocznej edycji targów  firmy z kraju i świata prezentowały swoją ofertę kierowaną do inwestorów, architektów, wykonawców, handlowców i dystrybutorów, rzemieślników i uczniów, jako potencjalnych przyszłych odbiorców ich ofert.

Wyjazd umożliwił poszerzenie tematyki przedmiotów zawodowych, głównie technologii budownictwa, podstaw projektowania, materiałoznawstwa i technologii robót malarskich dla uczniów kształcących się w zawodach: technik budownictwa, drogownictwa i malarz-tapeciarz.
        
Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych, którym pobyt na targach pozwolił poznać nowe materiały, rozwiązania, technologie, zaobserwować nowe trendy w budownictwie. Pozyskano także nowe materiały dydaktyczne w postaci katalogów, programów komputerowych, próbek materiałów.

Taka forma poznania i pogłębiania wiedzy zawodowej, znajduje bardzo duże uznanie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.


14.02.2018 KM, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego