Drzwi Otwarte - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Drzwi Otwarte

ARCHIWUM > 2012/2013

DRZWI OTWARTE W „BUDOWLANCE”

W sobotę  23 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu zaprezentował gimnazjalistom i ich rodzicom ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/2014.  Uczniowie „Budowlanki” z wielkim zaangażowaniem pełnili funkcję gospodarzy podczas Drzwi Otwartych.
Na szkolnych korytarzach wyeksponowano stanowiska, przy których nauczyciele i uczniowie prezentowali informacje dotyczące kierunków kształcenia. Uczniowie w zawodzie technik budownictwa przedstawili specjalistyczne rusztowania, więźby dachowe oraz materiały i narzędzia budowlane. Próbki gruntów i profile dróg można było obejrzeć w sektorze technikum drogownictwa. Zawód technik architektury krajobrazu zaprezentował autorskie projekty ogrodów, parków, zbiory roślin w zielnikach i kompozycje kwitowe. Przedstawiciele zawodu technik geodeta przygotowali pokaz obsługi specjalistycznego sprzętu geodezyjnego, czytania map i planów sytuacyjnych. Młodzież pracowała na geodezyjnych programach komputerowych. Bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się wystawa niwelatorów i  teodolitów. Młodzież technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zaprezentowała najnowsze trendy - kolektory i solary, makiety odnawialnych źródeł energii, projekty wiatraków. w zawodzie W roku szkolnego 2013/2014 szkoła proponuje jeszcze jeden nowy zwód - technik renowacji elementów architektury. Kierunek ten powstał z myślą o młodzieży uzdolnionej artystycznie, która ma zamiar poznawać m.in. metody konserwacji i renowacji zabytków architektury, elementów kamieniarskich i sztukatorskich.  Zasadnicza szkoła zawodowa przygotowała wystawy na temat następujących zawodów: murarz-tynkarz,  monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych,  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter konstrukcji budowlanych. Gimnazjaliści z zainteresowaniem oglądali projekty połączeń przewodów instalacyjnych, kanały spalinowe, systemy ciepłownicze, kanały wentylacyjne.  Podczas Drzwi Otwartych goście mogli  zwiedzić bibliotekę  i centrum multimedialne, zapoznać się   z osiągnięciami sportowymi uczniów, zwiedzić sale lekcyjne i ocenić bazę dydaktyczną szkoły.  Młodzież z „Budowlanki” chętnie odpowiadała na pytania gości.  Rodzice gimnazjalistów pytali o organizację praktycznej nauki zawodu, współpracę szkoły z firmami regionu, formę i zasady przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i możliwość kontynuowania nauki na uczelniach wyższych po ukończeniu technikum. Młodzież zainteresowana kształceniem w ZSP nr 5 chciała uzyskać informacje na temat atmosfery panującej w szkole, kadry pedagogicznej, zajęć dodatkowych oraz wyników zdawalność egzaminów zewnętrznych.
Drzwi Otwarte w „Budowlance” cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i ich rodziców. Ekspozycje poszczególnych kierunków kształcenia znalazły uznanie nie tylko u chłopców, ale także wśród dziewcząt, których z roku na rok przybywa w ZSP nr 5 w Inowrocławiu. Dziękujemy wszystkim gościom za udział w zorganizowanym  przez Szkołę spotkaniu, sympatyczne rozmowy oraz słowa uznania.

Już dziś zapraszamy na kolejne Drzwi Otwarte, które odbędą się 13.04.2013 r.
w godz. 9.00-13.00, które odbędą się w siedzibie Szkoły przy ul. Narutowicza 34 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego