Drzwi otwarte - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Drzwi otwarte

ARCHIWUM > 2018/2019

„BUDOWLANKA” OTWARTA NA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW

Dziś odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym „Drzwi otwarte” dla uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjalnych. Cała społeczność szkolna przygotowywała się na to ważne wydarzenie, bo miło jest gościć tych, którzy właśnie dokonują wyboru dotyczącego swej przyszłości – zawodu. Starsi koledzy mogą doradzić, pokazać plusy zawodów, które nie tylko zapewnią dobry start w dorosłe życie, ale także dadzą im dobry byt na całe życie. Wiadomo,że obecnie w Polsce dużo się projektuje, buduje i oczywiście ciągle remontuje, przebudowuje.
W trakcie dzisiejszego dnia goście mogli wziąć udział w krótkich warsztatach tematycznych dotyczących przygotowanych zawodów z oferty edukacyjnej. Chodziło oczywiście o to, by sami doświadczyli, czym charakteryzują się proponowane zawody.
A oto pełna oferta edukacyjna  na przyszły rok szkolny :
·        technik budownictwa,
·        technik renowacji elementów architektury,
·        technik architektury krajobrazu,
·        technik geodeta,
·        technik inżynierii sanitarnej (z energetyką odnawialną),
·        murarz-tynkarz,
·        monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
·        monter stolarki okiennej.
Zainteresowanie było bardzo duże, co niezmiernie cieszy organizatorów. Przybyli uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych dla nich pokazach oraz warsztatach tematycznych.  Panowała radosna i gościnna atmosfera, bo z tego między innymi”Budowlanka” słynie!
Zapraszamy na kolejne „Drzwi otwarte” już 7 marca.
6.02.2019 BK, BP, MB, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego