Dyktando - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dyktando

ARCHIWUM > 2014/2015


IV EDYCJA SZKOLNEGO DYKTANDA ORTOGRAFICZNEGO


Dnia 29 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyła się IV edycja Szkolnego Dyktanda Ortograficznego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 27 uczniów „Budowlanki”.

Celem dyktanda było sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych wśród młodzieży, kształtowanie postaw dbałości o poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz wdrażanie uczniów do samokontroli i samokształcenia w tym zakresie. Tradycją w ZSP nr 5 jest łączenie treści dyktanda z wydarzeniami z życia szkoły (historią oraz aktualnymi uroczystościami), kształceniem zawodowym młodzieży              w szkole oraz w firmach branży budowlanej, zainteresowaniami oraz osiągnięciami uczniów „Budowlanki”. Treść tegorocznego dyktanda pod tytułem „Mistrzowski fach w ręku” dotyczyła nowych kierunków kształcenia, które szkoła proponuje gimnazjalistom od września 2015 roku. Uczniowie zmagali się z pisownią nazw zawodów, słownictwa zawodowego i wyjątków od reguł ortograficznych. W tekście dyktanda nie zabrakło także dobrego humoru.

Z roku na rok Szkolne Dyktando Ortograficzne cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów „Budowlanki”. Młodzież ZSP nr 5 w Inowrocławiu chętnie przystępuje do udziału w tym konkursie.

Wyniki dyktanda:
I miejsce: Kacper Racinowski, kl. I a
II miejsce: Tomasz Marek, kl. I b
III miejsce: Marta Kapuściarek, kl. III d
Agata Szudzik, kl. II c
Patrycja Piechowska, kl. I b

                                                                            Gratulacje!
                                                                              
                                                                          
                                                                          Organizatorzy: M. Leśniewska, B. Szcześniak

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego