Dzień Budowlańca - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Budowlańca

ARCHIWUM > 2016/2017


OBCHODY DNIA BUDOWLAŃCA 2016

Dnia 30 września 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Budowlańca.

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od przemowy Dyrektora Szkoły, pani Danuty Paluszak oraz powitania przybyłych gości: przedstawicieli władz Powiatu, pracodawców
właścicieli firm współpracujących ze szkołą, byłych dyrektorów i pracowników szkoły oraz wszystkich sympatyków „Budowlanki”.

Wszyscy goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym wspomnień związanych z kształceniem zawodowym w „Budowlance” oraz historią szkoły. Młodzież ZSP nr 5 również chętnie włączyła się do rozmów, prezentując przy tym prezentację multimedialną o szkole. Uroczystość w sali gimnastycznej umiliły występy uczniów - odczyt wiersza o tematyce związanej z budownictwem, autorstwa ucznia klasy II technikum, oraz subtelne wykonanie refleksyjnych piosenek przez uczennicę klasy I technikum.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości goście udali się na skromny poczęstunek a także mogli obejrzeć kroniki oraz inne zdjęcia przedstawiające historię szkoły, które zostały wyeksponowane w sali historycznej. Z kolei uczniowie wzięli udział w pikniku z okazji Dnia Budowlańca zorganizowanym przez Radę Rodziców, nauczycieli oraz firmę Pomysłowy Dobromir. Młodzież z chęcią próbowała swoich sił w różnych konkurencjach. Odbyły się m.in. biegi na nartach, przeciąganie liny i wybór strongmana „Budowlanki”. Osoby zainteresowane wspinaczką mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanej ściance. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a po konkursach na wszystkich czekała pyszna kiełbasa z grilla.

Obchody Dnia Budowlańca to szkolna tradycja, a coroczne świętowanie wiąże się z dumą, radością, spontaniczną zabawą młodzieży połączonymi z elementami edukacyjnymi na temat historii naszej szkoły.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego