Dzień Budowlanki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Budowlanki

ARCHIWUM > 2019/2020

POTRÓJNE ŚWIĘTO PEŁNE RADOŚCI

Trzy ważne wydarzenia świętowała Budowlanka 2 października. Dzień Patrona Szkoły, Dzień Budowlanki oraz Otrzęsiny klas pierwszych zgromadziły na sali gimnastycznej całą społeczność szkolną. Oficjalnego rozpoczęcia tego potrójnego święta dokonał Dyrektor Szkoły Pan Marcin Kuls.
Pierwsza część uroczystości poświęcona była patronowi szkoły, czyli generałowi Władysławowi Sikorskiemu, którego życiorys, osiągnięcia oraz związki z lokalną społecznością przedstawiła Pani Danuta Talaczyńska, nauczyciel historii. Pierwszoklasiści mogli usłyszeć wiele ciekawych informacji o Patronie, jak również o kultywowanych w szkole tradycjach z nim związanych.
W drugiej części uhonorowano wszystkie zawody branży budowlanej, których uczy nasza szkoła. Młodzi artyści z klas II i III przygotowali na tę okoliczność krótkie, acz zabawne i pouczające przedstawienie, które pozwoliło publiczności przyjrzeć się różnym etapom budowy, począwszy od tworzenia projektu na odbiorze inwestycji skończywszy.
Ostatnia część środowych atrakcji wywołała najwięcej emocji. Uczniowie klas pierwszych brali udział w Otrzęsinach przygotowanych przez ich starszych kolegów i koleżanki. Oprócz tradycyjnych konkurencji pokazowych, takich jak prezentacja klasy, sztandaru czy też klasowego hasła, pierwszoklasiści brali udział w wielu konkurencjach sprawnościowych. Śmigali po sali na kolorowych ścierkach, grali w wyścigowe „kółko i krzyżyk”, tańczyli, układali puzzle, rozwiązywali test wiedzy o szkole, a także jedli pączki na czas. Ukoronowaniem zmagań było „Ślubowanie Pierwszaka” złożone w obecności Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Kuby Szpadzińskiego, któremu przypadł również zaszczyt pasowania pierwszaków oraz nowego dyrektora szkoły na pełnoprawnych członków społeczności Budowlanki. :) W turnieju klas pierwszych III miejsce zajęła klasa Szkoły Branżowej I M/M, srebro wywalczyła klasa I A, a mistrzostwo zdobyła klasa I C, która oprócz dyplomu i słodkości otrzymała Puchar Przechodni Turnieju Klas Pierwszych.
Dzień był pełen emocji, radości i śmiechu aż do łez. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i wspaniale przygotowali się do Otrzęsin, a także do końca dzielnie i wytrwale walczyli we wszystkich konkurencjach. Uczniowie klas starszych zaangażowali się w przygotowanie niespodzianek dla młodszych kolegów i koleżanek oraz ciężko pracowali nad swoim przedstawieniem. Koniec końców, taki dzień zdarza się tylko raz w roku.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego