Dzień Budowlanych - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Budowlanych

ARCHIWUM > 2018/2019


PIKNIKOWY DZIEŃ BUDOWLANYCH

Zgodnie z wieloletnią tradycją koniec września to czas świętowania dla całej społeczności „Budowlanki”. W tym roku świętowali z nami goście ze Szkoły Podstawowej w Parchaniu. Nieoficjalna część Dnia Budowlanych została zorganizowana w konwencji pikniku, który składał się z dwóch części – otrzęsin klas pierwszych oraz turnieju zawodowego, w którym brały udział drużyny złożone z uczniów z każdego zawodu uczonego w naszej szkole. Dodatkowa drużynę stanowili zaproszeni uczniowie szkoły podstawowej.

W trakcie otrzęsin uczniowie prezentowali klasowe przebrania, sztandary oraz motta. Następnie wzięli udział w kilku emocjonujących konkurencjach zręcznościowych oraz tanecznych, aby na końcu złożyć ślubowanie w obecności maskotki szkoły – Boba Budowniczego. Zmagania klas pierwszych zwyciężyła klasa I b, która jednym punktem pokonała klasę I a.  

Druga część imprezy była okazją dla wszystkich uczniów do wykazania się zręcznością podczas wyścigów, talentem artystycznym przy rysowaniu portretu Boba Budowniczego, cierpliwością i skupieniem w trakcie budowania najwyższej wieży z klocków czy też wiedzą na temat szkoły podczas quizu (pytanie wciąż pozostaje: ile jest schodów między parterem, a I piętrem?). Turniej zakończyła niesamowicie emocjonująca konkurencja – przeciąganie liny, w której brali udział również nauczyciele naszej szkoły. Koniec końców cały turniej zwyciężyła architektura krajobrazu, na drugim miejscu uplasowała się szkoła branżowa, a zaszczytne trzecie miejsce zajęła drużyna naszych gości.

25.09.2018 KO, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego