Dzień Drzewa i Dzień Krajobrazu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Drzewa i Dzień Krajobrazu

ARCHIWUM > 2017/2018


JAK UCZNIOWIE „BUDOWLANKI” WAŻNE  DNI UCZCILI

W październiku mają miejsce dwa dni, które są bardzo ważne dla klas technikum architektury krajobrazu: DZIEŃ DRZEWA (10 października) i DZIEŃ KRAJOBRAZU (20 października).

Z tej pierwszej okazji uczniowie postanowili przygotować przepiękną  wystawkę, na której znalazły się prace plastyczne  utalentowanych uczniów klasy I b  technikum architektury krajobrazu pod wymownym tytułem: Portret drzewa, zaprezentowano też zdjęcia z wycieczki po Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu autorstwa Katarzyny Pawlesy i Oli Sajdak z kl. III a również technikum architektury oraz wyeksponowano informacje dotyczące ogromnej roli drzew w naszym otoczeniu, które przygotowała Justyna Kołtuńska z kl. II a uczącej się tego samego zawodu.

Natomiast w ramach obchodów Dnia Krajobrazu klasy technikum architektury krajobrazu zostały zaproszone na konferencję organizowaną min. przez Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy, której hasło brzmiało: "Wszyscy tworzymy i chronimy rodzimy krajobraz". Uczestnicy mogli wziąć udział w spacerze brzegiem Gopła, podziwiać okolicę z wysokości Mysiej Wieży oraz z wielkim smakiem degustować wyroby z gęsiny. To już kolejne działania młodzieży z „Budowlanki” w tym roku szkolnym, które dowodzą, że można się rozwijać poprzez naukę poza szkołą, miło i mądrze spędzać czas. Gratulujemy pomysłowości i liczymy na więcej.


22.10.2017 SL, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego