Dzień Geodety - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Geodety

ARCHIWUM > 2012/2013

DZIEŃ GEODETY

Dnia 5.03.2013 r. uczniowie „Budowlanki” w zawodzie technik geodeta włączyli się do świętowania obchodów Dnia Geodety. Grupa młodzieży pod okiem nauczyciela geodezji udała się na inowrocławski Rynek, by tam uczestniczyć w ćwiczeniach geodezyjnych, które dotyczyły pomiaru odległości i wysokości punktów. Umiejętności te są potrzebne we wszystkich robotach budowlanych, drogowych, sieci uzbrojenia terenu, renowacyjnych, architektonicznych itp.
W zawodzie Technik geodeta Szkoła kształci uczniów już trzeci rok i przygotowuje się do kolejnego naboru w roku 2013/2014.Zawód ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjum, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.
W Szkole uczniowie poznają podstawy geodezji, obsługę sprzętu geodezyjnego, wykonywanie pomiarów i dokumentacji geodezyjnej. Uczą się czytania map i opracowywania kartograficznego a także obsługi programów geodezyjnych. Nauka wymaga od nich predyspozycji matematyczno-fizycznych i dokładności.
Naszych młodych geodetów, ubranych w kamizelki ostrzegawcze często można spotkać na terenie miasta, wraz z charakterystycznym geodezyjnym sprzętem, gdzie uczą się swego zawodu w rzeczywistym środowisku swojej przyszłej pracy.
Przyszli geodeci z inowrocławskiej „Budowlanki” rozdawali również ulotki z informacjami na temat oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu na rok szkolny 2013/2014.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego