Dzień Patrona szkoły - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Patrona szkoły

ARCHIWUM > 2010/2011

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Uroczystości rozpoczęła akademia, podczas której odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz przekazanie uczniom Budowlanki opieki nad sztandarem Koła Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Inowrocławiu.
W obecności zaproszonych gości, w tym Starosty pana Tadeusza Majewskiego, uczniowie klas pierwszych technikum oraz szkoły zawodowej ślubowali między innymi strzec honoru szkoły, pielęgnować i przyczyniać się do rozwoju budowlanych tradycji.
Później, w ciszy i skupieniu, wszyscy goście byli świadkami uroczystego przekazania opieki nad sztandarem Koła Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
w Inowrocławiu na ręce nowego chorążego Marka Tomczaka oraz jego asysty. Po przekazaniu sztandaru głos zabrał Prezes Koła Terenowego, pan kapitan w stanie spoczynku Wacław Szewieliński, który przybliżył zgromadzonej publiczności historię sztandaru oraz jego najważniejsze elementy.
Po przemówieniach gości uczestnicy uroczystości obejrzeli krótką prezentację dotyczącą patrona - generała Władysława Sikorskiego.
Po akademii grupa uczniów udała się do Parku Solankowego, aby złożyć kwiaty na ławeczce generała Sikorskiego. Klasa IIIc rozdawała na ulicach miasta ulotki dotyczące patrona Budowlanki a klasa IVc wzięła udział w spotkaniu z Prezesem Stowarzyszenia Historyczno-Turystycznego Bastion w Inowrocławiu panem Marcinem Mościckim. Nowo wybrany Samorząd Uczniowski pojechał do Parchania, aby tam również złożyć kwiaty.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego