Dzień Praw Dziecka - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Praw Dziecka

ARCHIWUM > 2016/2017


KAŻDE DZIECKO MA SWOJE PRAWA!


24 listopada 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu po raz drugi świętowano Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Został on ustanowiony 20 listopada 2014r. z okazji 25-lecia uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka, która składa się z  54 artykułów, mówiących między innymi o tym, że dzieci mają prawo do: życia, wychowania  w rodzinie,    do swobodnej wypowiedzi, do ochrony prawnej, do opieki medycznej, do dostępu do informacji, do nauki, do prywatności, do wypoczynku i czasu wolnego, ochrony  przed wyzyskiem ekonomicznym. Polska była inicjatorem i współtwórcą tego ważnego dokumentu.


Z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Dziecka w „Budowlance” było bardzo radośnie, ponieważ młodzież przyszła do szkoły w  kolorowych i wyszukanych przebraniach związanych z jesienią, która potrafi być słoneczną, przyjemną, ciepłą i barwną porą roku, ale także niejednokrotnie pokazuje swoje ponure, zimne i deszczowe oblicze. Społeczność szkoły postanowiła jednak pokazać tę pogodną stronę jesieni i nie poddawać się jesiennej chandrze. Również nauczyciele pokazali, że potrafią się bawić i wielu z nich przygotowało dla siebie interesujące stroje, aby wspólnie z uczniami uczcić ten ważny dzień.

Natomiast na sali gimnastycznej odbyła się druga część obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Przedstawione zostały najważniejsze prawa dzieci oraz  historia powstania Konwencji o Prawach Dziecka. Wspaniałą oprawę muzyczną  uroczystości przygotowali uczniowie: Kacper Sobczak, kl. III c oraz Julia Ziemińska i Beniamin Żmuda, kl. I a.

Ponadto młodzież  „Budowlanki” wzięła udział w konkursie „Jak radzę sobie z jesienną słotą?”  i  zaprezentowała przygotowane w humorystycznej formie  scenki, piosenki, przebrania, hasła, wierszyki, przedstawiające sposoby uczniów na szare i smutne jesienne dni. Konkurs wygrali uczniowie klasy Ia, a III miejsce - ex aequo zajęły klasy: III c i IV c.

Uczniowie we wspaniałych humorach wrócili na lekcje z przekonaniem, że można zdobywać wiedzę nie tylko siedząc w ławce w klasie, ale również poprzez doskonałą zabawę.

Poniżej więcej zdjęć

24.11.2016 r. MM

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego