Dzień walki z aids - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień walki z aids

ARCHIWUM > 2016/2017


ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS W "BUDOWLANCE"


W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 najważniejsze jest zdrowie uczniów i promowanie właściwych postaw oraz dbałość o bezpieczeństwo. W związku z tym, jak co roku, 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień AIDS,  podczas którego poruszane zostały zagadnienia z zakresu epidemii AIDS, form zapobiegania zakażeniom wirusem HIV, a także postaw tolerancji i zrozumienia wobec osób seropozytywnych i chorych na AIDS.

Uczciliśmy ten dzień, między innymi poprzez upowszechnianie wiedzy na temat odpowiedzialnych zachowań, które mogą uchronić przez zakażeniem wirusem HIV i akcję „Czerwona kokardka”, dzięki której młodzież oraz nauczyciele szkoły okazali swoją solidarność z osobami zakażonymi HIV i walczącymi z AIDS, a także  zwrócili uwagę na potrzeby tych osób.

Poza tym 06 grudnia uczennice klasy IV w zawodzie technik architektury krajobrazu: Edyta Zwolińska i Agnieszka Czaja,  przeprowadziły dla swoich kolegów z klas I warsztaty, których głównym celem było  zwiększenie świadomości  młodzieży na temat HIV i AIDS
a w szczególności niebezpieczeństw płynących z podejmowania  zachowań ryzykownych, sprzyjających zakażeniu śmiertelnym wirusem.

01.12.2016 r. MM, BP 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego