Dzień walki z otyłością - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień walki z otyłością

ARCHIWUM > 2016/2017


ZDROWY STYL ŻYCIA, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ W BUDOWLANCE

W  naszej szkole dbamy nie tylko o poziom nauczania, ale także o zdrowie uczniów. W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Otyłością, który przypada na dzień 24 października, przeprowadzony został konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowy styl życia.

Z wielkim zapałem do rywalizacji przystąpiły kilkuosobowe zespoły uczniów, które reprezentowały klasy różnych zawodach: Ia technik architektury krajobrazu, technik renowacji elementów architektury oraz technik budownictwa, Ib w zawodach: technik geodeta, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, w zawodach: technik budownictwa oraz technik architektury krajobrazu, IIb w zawodach: technik geodeta, technik
urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, IIIa w zawodzie technik budownictwa, IIIc w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz kl. IVc  w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Okazało się, że w ciekawy, pouczający sposób można zwizualizować to, co należy wybierać, a z czego rezygnować w codziennym odżywianiu.

Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane w szkolnej galerii plakatów. A oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce  Ia,
II miejsce
 IVc,
III miejsce
IIa .


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!


Ponadto z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością przygotowana została tablica informacyjna na temat skutków nadwagi i otyłości, stosowania właściwej diety oraz pozytywnego wpływu wysiłku fizycznego na zdrową zgrabną sylwetkę. Kolejne działanie, które przygotowaliśmy to zajęcia poświęcone zapobieganiu otyłości, która uznawana jest przez Światową Organizację Zdrowia za przyczynę wielu chorób, między innymi: choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, miażdżycy, udarów mózgu, cukrzycy, chorób układu ruchu, nowotworów złośliwych i w wielu przypadkach prowadzi do śmierci.  


24.10.2017 r. MM, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego