EkoStrefa w Inowrocławiu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

EkoStrefa w Inowrocławiu

ARCHIWUM > 2019/2020

Z WIZYTĄ W EKOSTREFIE


Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 10 września udali się do Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu.
W „Ekostrefie”  młodzież poznała funkcje zakładu, którego statutową działalnością jest produkcja, przesył i dystrybucja energii cieplnej na terenie miasta.  Uczniowie  mieli okazję poznać i zobaczyć działanie wymiennikowego węzła cieplnego, który działa na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.   
Po zakładzie oprowadzali zwiedzających wykwalifikowani pracownicy, uczniowie zobaczyli między innymi halę  z taśmociągami podającymi miał węglowy, pomieszczenia ciepłowni z kotłami do podgrzewania wody. Odwiedzili sterownię i poznali zasady pracy i kontroli urządzeń obsługujących nasze miasto.
Ponadto młodzież uzyskała wiele cennych wiadomości na tematy: oczyszczania gazów "wydychanych" przez komin, który nieprzypadkowo jest wysoki, instalowania filtrów ograniczających emisję pyłów, a także dowiedzieli się o normach ilości substancji, które mogą przedostawać się do atmosfery.
Poznali też plany rozwoju zakładu, które mają na celu ograniczenie zużycia miału węglowego na rzecz odnawialnych źródeł energii tj. instalacji fotowoltaicznych i montażu pomp ciepła. Budowa dotyczy pilotażowej ekologicznej i badawczej instalacji na potrzeby ciepłej wody użytkowej dla dzielnicy Mątwy.
Opiekunem młodzieży była: pani Justyna Dybicz - nauczyciel przedmiotów zawodowych.
18.09.2019 JD, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego