Energetycy odnawialni wsród najlepszych w Polsce - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Energetycy odnawialni wsród najlepszych w Polsce

ARCHIWUM > 2016/2017


ENERGETYCY Z „BUDOWLANKI” WŚRÓD NAJLEPSZYCH  W POLSCE!

Finał tegorocznego ogólnopolskiego konkursu Energii Młodych pt. „E-mobilność w mojej gminie. Wizja roku 2030”, odbył się w Gdańsku. „ Wszystkim zespołom należą się brawa za ich zaangażowanie i trud. Jury miało duże trudności z wytypowaniem zwycięzcy. Dotarliście do tego etapu pokonując niemalże 30 szkół z całego kraju. Już to jest wielkim sukcesem”  gratulował przed ogłoszeniem wyników  dr inż. Marcin Lemański, przewodniczący jury . Ostatecznie drużyna z Inowrocławskiej „Budowlanki” zajęła 4 miejsce, w skład której wchodzili uczniowie klasy III Marcin Nalewajski i Wiktor Szczególski oraz klasy II Bartosz Nierychlewski wszyscy kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki  odnawialnej. Opiekunem zespołu była p. Justyna Dybicz.

Nowością w tej edycji konkursu była wycieczka edukacyjna do elektrowni wodnej w Straszynie i na farmę wiatrową Bystra - obiektów Grupy Energa, produkujących energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Wzięli w niej udział finaliści oraz pięć zespołów, których prace pod względem poziomu merytorycznego znalazły się tuż za najwyżej ocenioną grupą.

Największe wrażenie na uczniach zrobił rozruch elektrowni wodnej. Każde spotkanie na żywo z zawodem jest bezcennym źródłem wiedzy.   Po raz pierwszy mogli oni zobaczyć wiatrak od środka .

Konkurs „Energia Młodych” jest jedną z inicjatyw realizowanych przez Grupę Energa w ramach programu ENERGA Edukacja, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

„Największą wartością konkursu jest zaangażowanie młodych ludzi, stojących u progu decyzji dotyczących ich naukowej i zawodowej przyszłości, w pracę zespołową, poszukiwanie pozapodręcznikowej wiedzy i przekuwanie jej w nowatorskie rozwiązania. Być może będą miały one kiedyś szansę znaleźć praktyczne zastosowanie. Staramy się śledzić losy finalistów poprzednich edycji Energi Młodych
wielu z nich kontynuuje naukowe sukcesy, np. biorąc udział w międzynarodowych konkursach, wielu studiuje już na politechnikach kierunki związane z energetyką. Często słyszymy, że ten konkurs był dla nich inspiracją do rozwijania zainteresowań” mówi  Jarosław Wittstock, Dyrektor Departamentu Marketingu Energa SA .

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Energii, Wojewoda Pomorski oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
Partnerami merytorycznymi konkursu są: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Opolska.
Partnerami konkursu są: Plagiat.pl - dostawca Systemu Antyplagiat® oraz Olivia Business Centre.
Patronat medialny nad konkursem objęły: Kwartalnik Naukowy Energetyków Acta Energetica, Młody Technik, Radio Gdańsk, TVP3 Gdańsk, cire.pl, wnp.pl, Gazeta Polska Codziennie.


27.04.2017 JD, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego