Festyn budowlany - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Festyn budowlany

ARCHIWUM > 2016/2017


O BUDOWANIU PRZYSZŁOŚCI Z „BUDOWLANKĄ”

W miniony czwartek miał miejsce przygotowany z wielkim rozmachem festyn budowlany pod hasłem - „Buduj z nami przyszłość”. Z tej okazji na boisku szkolnym przygotowano wiele atrakcji specjalnie dla uczniów szkoły oraz tych, którzy w przyszłości będą wybierać szkołę ponadgimnazjalną, a po reformie szkołę średnią.  Celem organizatorów było promowanie całej gamy kierunków kształcenia proponowanych przez „Budowlankę” w Inowrocławiu.

Wielką  atrakcją festynu były pokazy sprzętu budowlanego Zakładu Ogólnobudowlanego Marcin Wiechecki oraz to, że w związku z wprowadzeniem nowego kierunku kształcenia - technik budownictwa z inżynierią wojskową - w festynie uczestniczył 2. Inowrocławski Pułk Inżynieryjny, a także Wojskowa Komenda Uzupełnień, która prezentowała zawód i wyposażenie żołnierza.

Przygotowano też wiele ciekawych zadań, aby zainteresować zaproszonych gości i uczniów szkoły  - tworzono ornamenty ozdobne i witraże, budowano piramidy z różnych materiałów budowlanych, układano puzzle, konkurowano w grach planszowych. Nie zabrakło także loterii z nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki szachowe, które na stałe wpisały się kalendarz imprez organizowanych przez ZSP nr 5 dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Oprócz tego  można było sprawdzić swoje umiejętności taneczne przy gorącej zumbie, prowadzonej przez instruktorkę tańca -  panią Paulinę Kluczyńską.
Emocje chłodziły smaczne lody Cukierni i Piekarni „MARTA”, która także zawitała w gościnne progi „Budowlanki”. Na  smakoszy czekało także pyszne ciasto oraz tradycyjna  wojskowa grochówka, zapewniona przez aktywnie działającą Radę Rodziców.

Ciekawostką festynu była także degustacja lokalnej wody mineralnej „INOWROCŁAWIANKA”, sponsorowanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu.

Zawsze mile widziani goście „Budowlanki” mogli poprzez gry i zabawy zintegrować się z uczniami szkoły, poznać specyfikę i charakter  proponowanych kierunków kształcenia. Tego dnia czas szybko mijał w przyjaznej i pełnej radości atmosferze, ponieważ w ZSP nr 5 uczniowie oprócz nauki w ławie szkolnej, spędzają także czas na zajęciach rozwijających ich zainteresowania zawodowe, a także kształtujących nowe pasje i umiejętności, które mogą być prostą rozrywką, ale też rozwijać intelekt. Brawa dla wszystkich uczestników!

08.06.2017 AM, BP 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego