Forum SU - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Forum SU

ARCHIWUM > 2013/2014

IV Forum Samorządów Uczniowskich
Szkół Ponadgimnazjalnych
26 marca 2014 r.


              
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyło się IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Inowrocławskiego,  pt: ,,Jestem Patriotą''. Honorowy patronat nad uroczystością, wpisującą się w tym roku w obchody Jubileuszu 50-lecia naszej Szkoły objął Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski.
Z zaproszenia do udziału w forum skorzystało 12 Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych z regionu wraz z opiekunami. Celem Forum było poszerzenie wiadomości na temat patriotyzmu oraz symboli narodowych. Była to okazja do wysłuchania prelekcji, którą wygłosili zaproszeni goście: Pan major Artur Wiśniewski – szef sekcji wychowawczej 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu oraz politolog Pan Sławomir Drelich. Swoją obecnością na forum zaszczycili nas również Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Sportu i Zdrowia Pan Józef Ratajczak oraz przedstawiciele 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu - st. chorąży Tadeusz Leszczyński, chorąży Mariusz Bolewicki i chorąży Marek Pakulski.
Podczas forum młodzież przedstawiała przygotowane przez siebie prezentacje na temat: „Jestem patriotą”, a w drugiej części dla reprezentantów szkół przeprowadzony został  konkurs o tematyce patriotycznej. W tym roku najlepsi okazali się uczniowie z I LO im. Jana  Kasprowicza w Inowrocławiu, których prezentacja zrobiła na wszystkich godne podziwu wrażenie. Na drugim miejscu uklasował się Samorząd Uczniowski ZSP z Kruszwicy, a trzecią lokatę zajęła  młodzież Inowrocławskiej Budowlanki. Wszystkie szkoły otrzymały nagrody ufundowane przez Powiat Inowrocławski.
IV Forum Samorządów Uczniowskich zakończyło się pamiątkową fotografią i zaproszeniem wszystkich na kolejne spotkanie za rok.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego