Gala wręczenia nagród przez Kuratora - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Gala wręczenia nagród przez Kuratora

ARCHIWUM > 2016/2017


UŚCISK RĘKI KURATORA I WOJEWODY
BEZCENNY...

Uczniów „Budowlanki” spotkał wielki zaszczyt, ponieważ zostali zaproszeni na Wojewódzką Galę Laureatów i Finalistów Olimpiad i Turniejów w roku szkolnym 2016/2017. Nie stało się to oczywiście bez przyczyny. Krystian Łakoma, Wiktor Wiechecki, Damian Golec - to dzięki nim szkoła otrzymała miano NAJLEPSZEJ SZKOŁY XLVI EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”. Odebrali oni gratulacje i statuetki z rąk kuratora oświaty p. Marka Gralika i wicewojewody p. Józefa Ramlau za wybitne osiągnięcia. Podczas uroczystej gali w bydgoskim Pałacu Młodzieży doceniono też trud pracy nauczycieli przedmiotów zawodowych  - p. Joanny Wiśniewskiej i p. Karola Marcysiaka, którzy są współtwórcami sukcesów wyżej wymienionych laureatów.

Uroczystości towarzyszył wykład pt. „Sukces jako szansa dla własnego rozwoju oraz pomocy sobie i innym” Jarosława Lewandowskiego, redaktora TVP 3 Bydgoszcz. Na tym jednak nie koniec, ponieważ przygotowano także występ artystyczny wychowanków Pałacu Młodzieży. Dla uczniów oraz wyróżnionych nauczycieli  z „Budowlanki” było to wyjątkowe i bezcenne przeżycie, które na długo zachowają w swej pamięci.

„Złota kielnia” to jedyny konkurs, który od przeszło 40 lat daje uczniom możliwość odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.
Finaliści Turnieju uzyskują zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

Przypomnijmy osiągnięcia chłopców w Turnieju Budowlanym "Złota kielnia":

I miejsce - Krystian Łakoma w kwalifikacji B.06 wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych (nauczyciel - p. Joanna Wiśniewska)

VI miejsce - Damian Golec w kwalifikacji B.06
wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych (nauczyciel - p. Joanna Wiśniewska)

II miejsce - Wiktor Wiechecki w kwalifikacji B.18
wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (kategoria tynkarze)  (nauczyciel - p. Karol Marcysiak)

Najlepszą szkołą biorącą udział w Finale Centralnym został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 5 w Inowrocławiu.

21.06.2017 JW, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego