Geołajki 2018 - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Geołajki 2018

ARCHIWUM > 2018/2019


GEOŁAJKI -MIKOŁAJKI INACZEJ

Po raz trzeci uczniowie „Budowlanki”  - przyszli technicy geodeci - wzięli udział w obchodach Dnia Świętego Mikołaja.

Święto to jest bliskie każdemu z nas, ponieważ przypominamy sobie piękne dni dzieciństwa i czujemy, że niedługo nastaną Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie w zawodzie technik geodeta obchodzą ten dzień na swój miły sposób. Od trzech lat spotykają się wszyscy w jednej sali, by razem móc rywalizować w geodezyjnej wersji popularnego teleturnieju „Familiada” oraz dobrze się bawić podczas gier planszowych.

W ramach geodezyjnej „Familiady” uczniowie na początku grudnia biorą udział w ankiecie z pytaniami, jakie mogą się pojawić  i są związane z wybranym przez nich zawodem. Jaka może być mapa?  Co jest atrybutem geodety? Z jakiego sprzętu korzysta geodeta? To tylko niektóre pytania, jakie pojawiły się w tegorocznej edycji wydarzenia. Odpowiedzi bywają tak różne, jak różne skojarzenia mają pytani, więc jest miejsce na uśmiech, a także zdziwienie  wywołane odpowiedziami.

Natomiast gry planszowe mają za zadanie integrację młodych geodetów.  Mogą oni dłużej  porozmawiać ze sobą w większym gronie. To współpraca i rywalizacja
zawieranie sojuszy, obranie odpowiedniej taktyki. To także sposób na alternatywne podejście do nauki, który poszerza również wyobraźnię, zmusza do logicznego myślenia. W końcu to także miłe spędzenie czasu, i czysta przyjemność, bo wszyscy uczestnicy zostają obdarowani pysznymi słodyczami.


6.12.2018 BK, BP, SD

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego