GIS Day w Toruniu - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

GIS Day w Toruniu

ARCHIWUM > 2016/2017

Geografia rzecz to trudna
I choć ciężka nie jest nudna,
Skale, mapy, geodeci.
Dzień wesoło znów poleci.
Azymuty liczę w słońcu,
Yeti może znajdę w końcu.”
A. Sz. 2014/2015

W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nasi młodzi geodeci wzięli udział w imprezie pn. GIS Day, zorganizowanej przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

16 listopada odbyły się kolejne obchody Międzynarodowego Dnia GISu, czyli Systemów Informacji Geograficznych. W każdą trzecią środę listopada, na całym świecie odbywa się cykl spotkań, warsztatów oraz konferencji poświęconych Systemom Informacji Geograficznych. Tego dnia można zapoznać się z nowościami technologicznymi dotyczącymi GISu oraz zdobyć wiele nowych informacji na temat Systemów Informacji Geograficznej, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, pomagając profesjonalistom przy tworzeniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub analizie terenów zagrożonych powodziami.

W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie klas w zawodzie technik geodeta wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczniowie, oprócz wysłuchania wykładów tematycznych, mieli również możliwość zapoznać się z praktycznym zastosowaniem Systemów Informacji Geograficznej podczas warsztatów tematycznych, gdzie mieli możliwość stworzenia modeli trójwymiarowych z materiałów przygotowanych przez organizatorów oraz gdzie dowiedzieli się o sposobach wykorzystania informacji zawartych na geoportalach.

By lepiej „strawić” nową wiedzę, w ramach relaksu uczniowie udali się do Żywego Muzeum Pierników w Toruniu. Tam, pod okiem Wiedźmy Piernikowej i Mistrzów Piernikowego Fachu, zdobyli wiedzę tajemną sporządzania ciasta piernikowego i wypieku pierników.

Całość przebiegła w miłej i wesołej
atmosferze. Wszyscy z przyjemnością wrócą  tam znów za rok.

16.11.2017 r. BK, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego