Hejtujemy dopalacze! - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Hejtujemy dopalacze!

ARCHIWUM > 2016/2017


HEJTUJEMY DOPALACZE!!!

W dniu 07 listopada uczniowie klas - Ia w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik renowacji elementów architektury i IIIc w zawodzie technik architektury krajobrazu wzięli udział w koncercie „Hejtujemy dopalacze”. Przedsięwzięcie zorganizował Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu.

Gwiazdą koncertu był zespół rockowy ROAN, który jest czynnie zaangażowany w walkę z handlem nowymi narkotykami oraz profilaktykę zażywania tych niebezpiecznych środków uzależniających przez młodzież.

Uczniowie z Budowlanki, przyzwyczajeni do różnych form aktywności proponowanych przez nasząszkołę, mieli znaczący udział w przygotowaniu i realizacji koncertu, ponieważ Karina Górna, kl. Ia  i Kacper Sobczak, kl. IIIc, zostali prowadzącymi imprezę. Natomiast uczennice:  Weronika Zalewska, Lidia Kremer, Klaudia Radzik, Julia Ziemińska, Olga Nurska klasy Ia i  Patrycja Piechowska z klasy IIIb  wzięły udział w przedstawieniu, które miało na celu uzmysłowienie zgromadzonej w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, jakie są konsekwencje zażywania dopalaczy dla zdrowia, życia i funkcjonowania społecznego .

Podczas koncertu odczytane zostały także pytania uczniów na temat nowych narkotyków, między innymi:  ich wpływu na organizm człowieka, uregulowań prawnych dotyczących zwalczania produkcji i handlu  dopalaczami,  a szczegółowych odpowiedzi na nie udzielili terapeuci Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu.

Koncert porwał młodzież. To doskonała forma zwrócenia uwagi  młodych ludzi
na niebezpieczeństwa płynące z korzystania z nowych narkotyków. Można także uczyć przez zabawęi kształtować pozytywne postawy młodych ludzi.

07.11.2016 r. MM, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego