I Powiatowy Turniej Szachowy - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

I Powiatowy Turniej Szachowy

ARCHIWUM > 2015/2016


I SZACHOWE MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W INOWROCŁAWIU

10.05.2016 r. w Zespole Szkół nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyły się I Szachowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego.

Organizatorem Mistrzostw byli: Inowrocławskie Towarzystwo Szachowe „Kopernik” i Zespół Szkół nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu

W rozgrywkach uczestniczyło dwudziestu młodych szachistów, reprezentujących cztery szkoły. Pierwsze miejsce i Puchar Starosty zdobyła reprezentacja II Liceum im. Marii Konopnickiej, przed Zespołem Szkół nr 3 i Zespołem Szkół  nr 5 „ Budowlanka”.

Wśród chłopców najlepszy był Jakub Napierała z ZSP nr 3, przed Radosławem Nowakiem z ZSP nr 5 i Pawłem Nowakiem z II Liceum im. Marii Konopnickiej.

Jedyną dziewczyną w Mistrzostwach Szachowych była  Agnieszka Klonowska z II Liceum im. Marii Konopnickiej i w końcowej klasyfikacji zdobyła czwarte miejsce.

Udział młodzieży w Mistrzostwach potwierdza, że rośnie zainteresowanie dyscypliną sportową wymagającą tężyzny umysłowej, przewidywania, strategii, taktyki i siły charakteru.

Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe  i dyplomy, a najlepsza Szkoła Puchar ufundowany przez Organizatora.

Część z uczestników Mistrzostw  zdobyła  5 i 4 kwalifikację szachową, koszty których pokrył organizator.

Pobyt w „ Budowlance” uprzyjemniły drożdżówki i miła atmosfera.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego