II Forum Samorządów - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

II Forum Samorządów

ARCHIWUM > 2011/2012

W ZSP nr 5 w Inowrocławiu promują pozytywne zachowania wśród młodzieżyJuż po raz kolejny w "Budowlance" spotkali się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych  Powiatu Inowrocławskiego, aby dyskutować o tym jak powinien wyglądać prawidłowy stosunek młodego człowieka do otaczającego go świata, jakie wartości powinny być dla niego najważniejsze.
Tematem tegorocznego II Forum Samorządów Uczniowskich zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu była "Tolerancja wśród młodzieży". Uczestniczyli w nim przedstawiciele prawie wszystkich Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Inowrocławskiego. Forum objęte było honorowym patronem przez p. Tadeusza Majewskiego Starostę Inowrocławskiego.
Spotkanie miało na celu promowanie pozytywnych zachowań młodzieży w społeczeństwie, a także wzmocnić współpracę szkół w zakresie działań na rzecz samorządności  młodzieży,  w szkołach dla poprawy organizacji pracy szkół i podmiotowego traktowania ucznia oraz wspomagania w jego rozwoju społecznym. Była to okazja do rozmowy, wymiany poglądów, zaprezentowania działań, kształtowania otwartości na innego człowieka i promowania kreatywności młodzieży. Przeprowadzony został również konkurs "Zmagania Samorządów", w którym oceniono: prezentacje zaangażowania młodzieży na rzecz swojej szkoły oraz prace plastyczną nt.
tolerancyjności. Spośród wszystkich wyłoniono najlepszych: III LO w Inowrocławiu, ZSP nr 5 w Inowrocławiu , ZSP w Kruszwicy, ZSP w Kobylnicach. Nagrody ufundował Starosta Inowrocławski, które w jego imieniu zwycięzcom wręczył p. Włodzimierz Figas -
Wicestarosta Inowrocławski.
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu p. Danuta Paluszak oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Wioleta Świerczyńska z dumą oceniają zaangażowanie młodzieży na rzecz budowania prawidłowych postaw społecznych.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego