IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie OZE - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie OZE

ARCHIWUM > 2017/2018


WIKTOR I KRZYSZTOF W ETAPIE OKRĘGOWYM
III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ENERGETYCE ODNAWIALNEJ


Miło nam poinformować, że w tym ogólnopolskim konkursie Wiktor Szczególski zajął bardzo wysokie - 4 miejsce, a Krzysztof Krajewski także nie zawiódł, bo uplasował się na  miejscu 8 . Warto złożyć podziękowania za tak godne reprezentowanie szkoły i umacnianie jej pozycji wśród szkół o tym profilu kształcenia w Polsce i oczekiwać na kolejne w tym roku sukcesy uczniów z „Budowlanki”.

Półfinałowy etap III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialne odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

Etap okręgowy został rozegrany równocześnie w dziewięciu placówkach partnerskich w Sieradzu, Szczecinie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Elblągu, Gliwicach, Białej Podlaskiej i Krakowie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań oraz 5 zadań w ciągu 90 minut. Pytania i zadania układali pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Przed uczniami było trudne wyzwanie, ponieważ test nie był łatwy. Dotyczyły on ochrony środowiska, energetyki odnawialnej oraz sposobów zmniejszania zużycia energii elektrycznej i ciepła.

Wiemy już, że zawód energetyki odnawialnej ma się dobrze!


6.03.2018 BW, BP

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego