Kino Tolerancji - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Kino Tolerancji

ARCHIWUM > 2017/2018


KINO TOLERANCJI W „BUDOWLANCE”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu pod tytułem „Dzieci Ireny Sendlerowej” w reżyserii Johna Kenta Harrisona.

Film opowiada o życiu Polki
Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz  z grupą współpracowników, zainicjowała akcję ratowania dzieci  z warszawskiego getta i  w ten sposób uchroniła je przed śmiercią. Przedstawia także Irenę Sendlerową, jako osobę niezwykle odważną, bezinteresowną, tolerancyjną i szanującą innych ludzi, bez względu na ich narodowość, wyznanie, pozycję społeczną. Dla niej najważniejszą wartością było ludzkie życie.

My również powinniśmy pamiętać, że każdy z nas jest inny, że różnimy się od siebie, ale też wszyscy mamy takie samo prawo do spokojnego, bezpiecznego życia i rozwoju, co gwarantuje nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

Brak tolerancji, brak szacunku wobec drugiego człowieka, tylko dlatego, że ma inne poglądy, wyznanie, narodowość, kolor skóry, bardzo często prowadzi do poważnych konsekwencji, czego przykład można było zobaczyć w prezentowanym filmie.

Film pobudził młodzież do refleksji nad własnymi zachowaniami dotyczącymi traktowania innych osób, pozwolił zastanowić się, do czego może doprowadzić brak tolerancji ludzi, którzy różnią się od nas w jakiś sposób i inaczej  żyją.

16.11.2017 MM, BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego