Koło Fortuny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Koło Fortuny

ARCHIWUM > 2019/2020
 
 

PO RAZ DRUGI W TELEWIZJI!
 
Po ponad rocznej przerwie młodzież wybrała się do Warszawy, aby uczestniczyć w popularnym teleturnieju Telewizji Polskiej „Koło Fortuny”. Tym razem w wycieczce uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich technikum. W nowoczesnym pod względem architektonicznym budynku warszawskiego Studia ATM, odbyły się cztery nagrania programu telewizyjnego, z udziałem naszej młodzieży w roli publiczności.
Reprezentacja Budowlanki zaproszona została do ogromnego studia nagraniowego z dużą liczba kamer, gdzie jednocześnie pracowało ok. 20 osób. Wśród nich nie brakowało reżysera, prezenterów telewizyjnych, muzyków, operatorów kamer, dźwiękowców i oświetleniowców. Podczas pobytu w stolicy najwięcej wrażeń dostarczyło uczniom samo nagrywanie programu, podczas którego należało siedzieć na widowni w skupieniu i reagować na komendy osoby odpowiedzialnej za organizację pracy w studiu nagraniowym. Najbardziej zainteresowani pracą w telewizji okazali się raczkujący w tej branży członkowie Szkolnego Koła TV Budowlanka, jakie zostało utworzone w tym roku szkolnym z inicjatywy samej młodzieży. Tego typu wyjazdy dydaktyczne sprzyjają zdobywaniu wiedzy, nawiązywaniu nowych kontaktów oraz umiejętności odpowiedniego prezentowania się przed kamerą.
Transmisja nagrania teleturnieju odbędzie się na przełomie lutego i marca 2020 r. w programie drugim Telewizji Polskiej o godzinie 16.00. Zapraszamy!
16.01.2020 IK, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego