Kobiety Przybyszewskiego - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Kobiety Przybyszewskiego

ARCHIWUM > 2013/2014

KOBIETY PRZYBYSZEWSKIEGO W „BUDOWLANCE”

Dnia 10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbył się wykład na temat roli kobiet w życiu Stanisława Przybyszewskiego jednego z najbardziej kontrowersyjnych artystów w historii literatury polskiej.
Wykład wygłosiła pani Janina Sikorska, Dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, badaczka życia i twórczości Stanisława Przybyszewskiego. Dzięki zajmującej prelekcji młodzież z „Budowlanki” miała okazję poznać wiele interesujących faktów z życia „Meteora” Młodej Polski, wysłuchać ciekawostek na temat licznych związków uczuciowych z kobietami i skandali obyczajowych autora „Dzieci szatana”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu, tym bardziej, że był on urozmaicony dygresjami, a nawet dowcipami. Młodzież, po wysłuchaniu prelekcji, wyraziła chęć wzięcia udziału w lekcjach muzealnych na temat życia i twórczości synów Kujaw - Jana Kasprowicza oraz Stanisława Przybyszewskiego.
Wykładowi przysłuchiwali się uczniowie klas III technikum wraz z organizatorkami spotkania: p. Mileną Leśniewską oraz p. Bożeną Szcześniak.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego