Kolejne spotkanie na UTP - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Kolejne spotkanie na UTP

ARCHIWUM > 2015/2016


BUDOWLAŃCY Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE W BYDGOSZCZY

W dniu 16 maja 2016 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa Zwzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w ramach  podpisanego porozumienia o współpracy w 2013 r. współpracy z Uniwersytetem Technologiczno Przyrodniczym w  Bydgoszczy.

Warsztaty rozpoczęły się spotkaniem z nowym dziekanem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska prof. dr hab. inż. Janem Kempą, który przedstawił bogatą ofertę edukacyjną Wydziału, dokonując równocześnie charakterystyki absolwenta UTP i przedstawiając  jego możliwości zawodowe.

Warsztaty obejmowały udział w zajęciach laboratoryjnych z zakresu badania wytrzymałości materiałów budowlanych  i mechaniki gruntów. Uczniowie naszej Szkoły mogli obserwować próby badania wytrzymałości materiałów budowlanych przy zastosowaniu  odpowiednich maszyn wytrzymałościowych sterowanych komputerowo lub uczestniczyć w badaniach właściwości fizycznych i mechanicznych gruntów.

Zajęcia bardzo zaciekawiły młodzież, dowodem czego były liczne pytania skierowane w stronę prowadzących. Uczniowie naszej Szkoły bardzo cenią możliwość  korzystania  z wiedzy, doświadczenia i bogatej bazy dydaktycznej UTP.

Przygotował: Karol Marcysiak

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego