Kolejne teatralne uniesienia - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Kolejne teatralne uniesienia

ARCHIWUM > 2018/2019


ZJAWY, DUCHY I WIDZIADŁA”,
CZYLI TEATRALNE UNIESIENIA W WYKONANIU UCZNIÓW „BUDOWLANKI”

Uczniowie działający w szkolnym kole teatralno - literackim „Verba” po raz kolejny przygotowali występ artystyczny w ramach idei integracji twórczej pokoleń.

W bieżącym roku szkolnym motywem przewodnim przedstawienia były duchy, zjawy i widziadła. Uczniowie stworzyli scenariusz występu, wykorzystując takie utwory jak: „Wesele” S. Wyspiańskiego, „Dziady” i ballady A. Mickiewicza oraz teksty, które napisali samodzielnie, inspirując się twórczością romantyków, a także motywem danse macabre. Na szczególną uwagę zasługują utwory autorstwa Karoliny Kierstan (poetyckie wprowadzenie do spektaklu), Oktawii Kujawy (dialog Człowieka i Śmierci) oraz monolog romantycznego kochanka. Nowością w przedstawieniu było wyrecytowanie przez Weronikę Głowicką „Białych demonów” (rap), co spotkało się z dużym uznaniem gości. Poszczególne części występu zostały połączone w spójną całość dzięki refleksyjnym piosenkom w wykonaniu Elizy Gereluk oraz Kingi Gajdy.

Wystąpienie uczniów zostało docenione przez publiczność
nauczycieli, rodziców, przedstawicieli pracodawców, przyjaciół Szkoły, którzy corocznie biorą udział w przeglądach twórczości „Impuls” oraz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Jesteśmy dumni z talentów naszej młodzieży, która potrafi rozwijać swoje pasje i czerpać z tego wiele przyjemności. Opiekunem szkolnego koła teatralno - literackiego „Verba” jest p. Milena Leśniewska-Pulczyńska.

29.11.2018 MLP, BP, SD

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego