Konkurs "Czysta energia" - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs "Czysta energia"

ARCHIWUM > 2018/2019

VI EDYCJA KONKURSU ,, CZYSTA ENERGIA’’

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum ,,Czysta Energia’’ odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego, a to już jego VI edycja. Jego celem jest promowanie wśród młodych ludzi zagadnień związanych z energią odnawialną, inżynierią środowiska, wykorzystaniem  alternatywnych źródeł energii w wielu dziedzinach. Organizatorom zależy na edukowaniu młodego pokolenia i dzieleniu się doświadczeniami.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu, Szkoły Podstawowej w Jaksicach, a także Szkoły Podstawowej w Sławsku Wielkim. Rozwiązywali test, który obejmował 30 pytań jednokrotnego wyboru.

Tegoroczna edycja dotyczyła zagadnień związanych ze współczesnym wykorzystaniem biopaliw. Większość uczestników konkursu od dawna interesuje się zagadnieniami dotyczącymi pozyskiwania i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i nie była u nas przypadkowo. Podczas sprawdzania prac konkursowych uczniom  zaproponowano warsztaty związane z pozyskiwaniem energii oraz zapoznano ich z nowymi technologiami stosowanymi w instalacjach sanitarnych.

Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu. Wyróżniono także uczniów ze Szkoły Podstawowej z Jaksic i Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocławskiego, a ich wręczenie nastąpi na VI Powiatowym Seminarium OZE – Odnawialnych Źródeł Energii w dniu 14 maja 2019 roku w naszej szkole.

Organizatorami konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych: Beata Wiśniewska, Justyna Dybicz .
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego