Konkurs geograficzny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs geograficzny

ARCHIWUM > 2016/2017


„ZAPISZ SIĘ W SZKOLNEJ KRONICE, ŻE NAJLEPIEJ ZNASZ WSZYSTKIE STOLICE!”

25 listopada 2016 r. 23 uczniów „Budowlanki” podjęło wyzwanie, który z nich najlepiej orientuje się na mapie politycznej świata. Swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowali podczas XVI edycji wewnątrzszkolnego konkursu geograficznego.

20 zadań testowych, z jakimi przyszło im się zmagać, wydawało się pozornie prostych, dlatego też rozwiązywali je sumiennie do końca planowanego czasu. Celem konkursu było propagowanie chęci nauki geografii wśród młodzieży, zainteresowanie uczniów mapą polityczną świata, zachęcenie ich do pracy z atlasem geograficznym, wzbudzenie chęci „zdrowej rywalizacji” oraz wyłonienie i nagrodzenie najlepszej trójki uczniów.

Konkurs był okazją do pogłębienia wiedzy osób interesujących się geografią i geopolityką oraz szansą zdobycia przez młodzież nowych doświadczeń. Znajomość lokalizacji państw świata pomaga każdemu w codziennym życiu, zwłaszcza, że mapa polityczna to małoskalowa  mapa tematyczna, prezentująca duże obszary (świat, kontynenty lub ich części), której głównym celem jest pokazanie państw i terytoriów zależnych.

Taka wiedza jest wykorzystywana przez naszych uczniów nie tylko w czasie nauki przedmiotów ścisłych, a przede wszystkim do zdobywania wiedzy z zakresu: geodezji, przedmiotów ogólnobudowlanych  oraz energetyki. Zwycięzcom gratulujemy zapału, zdrowej rywalizacji i szerokiej wiedzy.

Zgodnie z tegorocznym hasłem przewodnim konkursu, jako najlepiej znający wszystkie stolice, do szkolnej kroniki trafiają:
I miejsce: Racinowski Kacper
III a 75 punktów/82 możliwe do uzyskania
II miejsce: Siekierka Oskar
III a 74,5/82
III miejsce: Kosmowski Marcin
III b 70/82

Do zobaczenia za rok!


25.11.2016 r. IK

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego