Konkurs ortograficzny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs ortograficzny

ARCHIWUM > 2012/2013

Z JĘZYKIEM POLSKIM ZA PAN BRAT

Dnia 25 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyła się II edycja Szkolnego konkursu ortograficznego „Z językiem polskim za pan brat”.
Uczestnicy ortograficznych zmagań mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie znajomości zasad ortograficznych, interpunkcyjnych oraz pisowni wyjątków od reguł we współczesnej polszczyźnie. Zabawny tekst dyktanda (na temat lektur szkolnych i epok literackich) pomógł nie tylko wyłonić mistrza ortografii, ale także powtórzyć i usystematyzować wiadomości o utworach i bohaterach literackich. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów „Budowlanki”, którzy po napisaniu dyktanda z zaciekawieniem sprawdzali pisownię najtrudniejszych wyrazów oraz dyskutowali na temat zasad pisowni.
Szkolny konkurs ortograficzny przyczynił się do podniesienia poziomu poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej wśród uczniów, kształtowania postaw dbałości o poprawność językową w szkole, wdrażania uczniów do samokontroli i samokształcenia w zakresie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej. Organizatorem dyktanda była pani Milena Leśniewska we współpracy z panią Bożeną Szcześniak.

Wyniki II Szkolnego konkursu ortograficznego:
I miejsce
Izabela Dąbrowska, III c.
II miejsce
Dominika Kowalczewska, I c.
III miejsce
Sylwester Chęś, II d.
IV miejsce
Maria Nowińska, I c oraz
Damian Janas, III c.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego