Konkurs poetycki - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs poetycki

ARCHIWUM > 2014/2015

I MIEJSCE W TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA
DLA UCZENNICY „BUDOWLANKI”
AGATY SZUDZIK


Dnia 6 marca 2015 roku Agata Szudzik, uczennica  klasy II technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu, zajęła I miejsce w Biesiadzie Poetyckiej, w kategorii Turniej Jednego Wiersza. Konkurs został zorganizowany przez Kujawskie Centrum Kultury w ramach 36. Inowrocławskich Spotkań Artystycznych (ISA), a jego uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w Teatrze Miejskim.            W rywalizacji wzięło udział 39 uczestników.

Uczennica „Budowlanki” napisała wiersz pt. „Antykwariat” i przystąpiła do konkursu pod pseudonimem artystycznym SZOGUN. Utwór Agaty cechowały dojrzałe przemyślenia na temat natury ludzkiej oraz przemijania. Kluczem do zrozumienia jej wiersza okazało się słowo dusza. Jury doceniło wrażliwość oraz talent młodej artystki, przyznając jej I miejsce  w Turnieju Jednego Wiersza.


To nie pierwszy taki sukces Agaty. W ubiegłym roku uczennica „Budowlanki” została lauretką konkursu literackiego na wiersz o Kujawach i wygrała główną nagrodę – pióro Stanisława Przybyszewskiego (konkurs zorganizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Łojewie). Agata nie ogranicza się wyłącznie do twórczości poetyckiej - swoich sił próbuje również w prozie.  


Uczennica pracuje pod kierunkiem pani Mileny Leśniewskiej.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego