Lekcje BHP - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Lekcje BHP

ARCHIWUM > 2016/2017


„BUDOWLANKA” W MARKECIE BHP


Kontynuując cykl nauczania dotyczący bezpieczeństwa udaliśmy się do centrali Marketu BHP, który znajduje się w Inowrocławiu przy ul. Marcinkowskiego 121.  

Dyrektor oddziału pani Karolina Matuszak przedstawiła nam bogatą ofertę produktów branży BHP. Firma szczyci się wieloletnim doświadczeniem oraz gruntowną wiedzą dotyczącą potrzeb Klientów. Oferowana przez Market BHP odzież robocza oraz artykuły produkowane zgodnie z najwyższymi standardami, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Uczniowie zapoznali się ze środkami ochrony indywidualnej: ochrony głowy, oczu, twarzy, słuchu oraz dróg oddechowych - niezwykle ważnymi w pracy przyszłego budowlańca. Mieliśmy okazję dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb - rozmiaru a nawet koloru. Poznaliśmy rodzaje i zasady stosowania masek i sprzętu pochłaniającego, szeroką ofertę rękawic, okularów, obuwia oraz hełmów. Przedstawiono nam odzież roboczą i ochronną do prac na zewnątrz tj. w chłodzie, w wysokich temperaturach, narażoną na działanie czynników atmosferycznych i podczas pracy z chemikaliami.

Jako uzupełnienie zajęć przeprowadzanych w szkole przyszli technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej poznali zabezpieczenia przed upadkiem z  wysokości. Uczniowie „Budowlanki” mieli okazję dopasować do swojej sylwetki szelki bezpieczeństwa, by praca podczas montażu np. kolektorów słonecznych była w pełni bezpieczna. Poznaliśmy linki bezpieczeństwa, amortyzatory i urządzenia samohamowne.

Asortyment firmy jest wysokiej jakości, są to produkty posiadające niezbędne atesty i certyfikaty, które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac. Uczniowie chętnie biorą udział w lekcjach, które uświadamiają im poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracy z wykorzystaniem wszystkich dostępnych na rynku środków. Powszechność stosowania środków ochrony indywidualnej pracowników i obowiązujące przepisy pozwalają na wykonywanie prac w sposób bezpieczny i bez ryzyka wypadku.   

22.11.2017 r. JD


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego