Młodzi budowlańcy - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Młodzi budowlańcy

ARCHIWUM > 2012/2013


MŁODZI BUDOWLANCY BEZPIECZNI W PRACY


Aby pomóc swoim uczniom Dyrekcja naszej Szkoły podjęła współpracę z Państwową Inspekcją Pracy, Okręgowym Inspektoratem Pracy w Bydgoszczy, koordynatorem kampanii na rzecz bezpieczeństwa młodych pracowników „Młodzi pracownicy-bezpieczny start”, organizowanej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
180 uczniów i 9 nauczycieli inowrocławskiej „Budowlanki” wzięło udział w polskiej edycji programu pn. „Kultura bezpieczeństwa”. W trakcie zajęć zdobywali oni wiedzę w dziedzinie technicznej i prawnej ochrony pracy, uświadamiali sobie różne aspekty zagrożeń zawodowych, kształtowali pożądane postawy w zakresie bezpiecznych zachowań.
Nauczyciele uczestniczący w Programie przy przygotowaniu lekcji korzystali z pomocy i eksperckiego wsparcia inspektorów pracy i pracowników merytorycznych inspekcji oraz przekazanych materiałów dydaktycznych pomocnych w prowadzeniu zajęć. Podkreślają oni, że pomoc młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy, w kształtowaniu ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy jest niezbędna.
Dostrzegając korzyści wynikające ze współpracy, Szkoła uczestniczyć będzie w kolejnej edycji Programu w roku szkolnym 2012/2013. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego