Młodzież na Salonach... - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Młodzież na Salonach...

ARCHIWUM > 2019/2020

WYBIERAMY SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ


Po raz kolejny  już  uczniowie „Budowlanki” z klas IV w zawodach: technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik renowacji elementów archtektury, technik urządzeń   i systemów energetyki odnawialnej   oraz klasy IIIA w zawodzie technik budownictwa i technik renowacji elementów architektury uczestniczyli w „Salonie Maturzystów. Perspektywy 2019”, który w tym roku odbył się 16 września na UTP w Bydgoszczy.  
Młodzież wzięła udział w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, którzy omówili zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Zwracali oni uwagę na najczęściej popełniane przez maturzystów błędy podczas rozwiązywania zadań oraz wyjaśniali jak ich unikać aby osiągnąć jak najwyższe wyniki na egzaminie.
Uczniowie zapoznali się także z bogatą ofertą edukacyjną wielu uczelni wyższych z całej Polski, warunkami rekrutacji na wybrane kierunki studiów, możliwościami rozwoju zainteresowań na poszczególnych uczelniach.
Każdy uczestnik „Salonu Maturzystów” otrzymał „Informator dla maturzystów 2020”  z  wykazem wszystkich polskich uczelni wyższych, który jest niezwykle przydatny przy planowaniu dalszej kariery edukacyjnej młodzieży. Wyjazd służył temu, aby przygotować młodzież naszej szkoły do ważnych wyborów życiowych związanych z planowaniem dalszej ścieżki rozwoju zawodowego.
Życzymy powodzenia w podejmowaniu tak ważnych decyzji dotyczących dalszego rozwoju i trzymamy kciuki za dokonywanie przemyślanych i dobrych wyborów.
16.09.2019 EPJ, BP, SD
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego