Mistrzostwa Szkół PG w Szachach - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Mistrzostwa Szkół PG w Szachach

ARCHIWUM > 2018/2019


BUDOWLANKA” OBRONIŁA TYTUŁ MISTRZOWSKI W SZACHACH!!!

III Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach odbyły się w zeszłym tygodniu w sali gimnastycznej naszej Szkoły.

W turnieju uczestniczyło 5 zespołów: I LO  IM. Jana Kasprowicza, II LO im. Marii Konopnickiej, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i gospodarz  rozgrywek - „ BUDOWLANKA”.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Zespoły składały się z chłopców i dziewcząt, rozgrywały one mecze na szachownicy nr 5.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny zawodów p. Piotr Czarnolewski pasjonat tej „królewskiej gry”.
Miło nam podać końcowe wyniki:
1. „Budowlanka”   7pkt.   (+6)
2. „Konopa ”   5pkt.   (+2)
3. „Kasprowicz”   4pkt.   (-1)
4. „Chemik”    2pkt.    (-3)
5. „Mechanik”   2 pkt.    (-4)
Nagrody były wręczane przez Dyrektor Szkoły  mgr inż. Danutę Paluszak, Naczelnika Wydziału Edukacji p. Roberta Gołdeckiego, Kierownika Wydziału Edukacji p. Dariusza Lisa oraz sędziego rozgrywek szachowych p. Piotra Czarnolewskiego.

Zwyciężyliśmy ponownie, ale to zobowiązuje, ponieważ 4 stycznia 2019r. reprezentować Powiat Inowrocławski w zawodach wojewódzkich w Toruniu.

Zespół „Budowlanki” reprezentowała drużyna w składzie: Dominik Czubachowski, Hubert Dolaciński, Oskar Guzik, Lipiński Łukasz, Weronika Ziemba , Aleksandra Latocha. Opiekunem zwycięskiej ekipy jest p. Piotr Hopcia.

Atmosfera od początku do końca rozgrywek była bardzo gorąca, ale towarzyszyła jej zdrowa rywalizacja i przyjacielskie uśmiechy w czasie wytężonej pracy umysłu. Powiat Inowrocławski ufundował puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Dziękuję  młodzieży za pomoc w przygotowaniu do rozgrywek szachowych sali gimnastycznej . Składam też gorące podziękowania p. Piotrowi Czarnolewskiemu- sędziemu rozgrywek, bez którego turniej nie odbyłby się  oraz p Dariuszowi Lisowi  - przedstawicielowi Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.
GRATULACJE ZA ZWYCIĘSTWO !!!

13.12.2018 PH, BP, SD
                                                                                                                           PIOTR HOPCIA


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego