Moja składka ZUS - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Moja składka ZUS

ARCHIWUM > 2012/2013


MOJA SKŁADKA W ZUS I OFE


W ramach DNI UBEZPIECZONEGO dnia 11 października 2012 r. grupa uczniów z klasy III b  technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu, uczestniczyła w akcji pn. „Moja składka w ZUS i OFE”, zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Inowrocławiu.
Celem akcji było przybliżenie młodzieży tematyki dotyczącej ubezpieczeń społecznych oraz udzielenie informacji dotyczących konta ubezpieczonego w ZUS. Uczniowie dowiedzieli się jak można sprawdzić swoje konto, na które wpływają składki, a także jak postępować w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w stanie swojego konta. Ponadto uczniowie zostali poinformowani, w jaki sposób można rozwiązać aktualne problemy związane z prowadzeniem firmy, pobieraniem zasiłków macierzyńskich oraz w którym państwie powinno się zgłosić do ubezpieczenia społecznego, wybierając się do pracy za granicę.
Po raz kolejny młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w zajęciach mających na celu przygotowanie naszych uczniów do wejścia na rynek pracy i zaopatrzenie ich w podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na bezpieczne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego